960689_34424540Toužíte po novém interiérovém designovém prvku, který navýší vzhledovou podstatu místnosti a zároveň máte strach se do toho pustit? Pokládání dlažby není nikterak složité a zvládnete ho celkem snadno i své pomocí. Každý však nemá tolik potřebné odvahy, pokud je to i váš případ, začněte na místě, které není tak vidět.

Nejdříve se s prací seznamte, pak ihned pochopíte, že jde pouze o zdánlivě složitý pracovní postup. Při výběru dlažby a lepidla zohhledňujeme místo pokládky. Venkovní teplota vyžaduje kvalitnější lepidlo i dlažbu. Stejně tak nezapomínáme na předpokládanou zátěž.

Pokládka dlažby – rozvrhnutí

Připravte si tužku, úhlovou brusku, flexu, metr, vodováhu, kbelík, hřeben a rukavice. Ještě před tím, než se do toho pustíte si ujasněte, jakým způsobem pokládku provedete. Nabízí se několik způsobů. V případě, že nejsou zdi dokonale rovné, můžete dlažbu skládat na koso, čímž se vyvarujete nabývajících dořezů u krajů zdí. Připravte se však na větší doměřování a řezání.
Stejně tak se můžete rozhodnou pro klasické. Zde je dobré si naměřit střed místnosti a odtud na každou stranu vyskládat dlaždice, tím docílíte na obou stranách stejně velkého dořezu. Můžete samozřejmě vkládat i mozaiku, atypické obrazce, to už je jen na vás.

Pokládka dlažby – realizace

Po rozmíchání lepidla si natahujte hřebenovým hladítkem jednotlivé dlaždice a jemně je přitiskněte k napenetrovanému podkladu. MMezi dlaždice vkládejte křížky pro zachování stále stejných rozestupů. Nezapomínejte si kontrolovat rovinu bublinkovou vodováhou. Křížky po lehkém zavadnutí vyndejte a spáry proškrábněte třeba hřebíkem. Nakonec spáry zaspárujte zakoupenou spárovačkou ve vhodné barvě.