DrosophilaStačí zapomenout vynést koš nebo nezkontrolovat ovoce v míse na kuchyňské lince a octomilky se stanou vašimi věrnými společníky. Pojďme se podívat, jak se před tímto hmyzem chránit a co dělat, když už se vám domů nastěhují. Vyhnat je totiž není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Octomilky milují

Jakmile se bytem začnou linout kvasné vůně od piva, moštu, sladkého ovoce, octomilky okamžitě vystartují ze svých úkrytů. Milují vše, co kvasí. Právě z těchto důvodů se vyhýbejte vystavování ovoce na otevřených prostorech a vždy zavírejte všechny láhve.

Zaručené typy jak na octomilky

  • Všechno ovoce skladujte v lednici, stejně tak mošty, znovu zazátkované pivo, víno nebo kefír. Octomilky nejsou nikterak zdraví nebezpečné, ale dokážou vám a vašim hostům zkazit chuť k jídlu.
  • Dejte na různá místa kuchyně obyčejný hřebíček, vůni tohoto exotického koření nesnáší žádný hmyz a octomilky dvojnásob. Můžete si zakoupit i hřebíčkový sprej.
  • Připravte pro ně lázeň s octem a nechte tuto misku stát přes noc na lince, ráno uvidíte, kolik se vám jich podařilo zabít.
  • Skvělým pomocníkem je i obyčejný vysavač, připravte si ho k místu, kde je jejich výskyt největší a pak je vysajte. Tímto legračním způsobem je můžete skvěle zredukovat.

Na síť v oknech můžete rovnou zapomenout. Octomilky patří k miniaturnímu hmyzu, který se zkrátka dostane kamkoliv. Musíte si zkrátka dávat pozor, abyste jim nedávali jíst. Jakmile nebude nic k mání a navíc budete jejich počet redukovat vysáváním, uvidíte sami, že se odstěhují a už vás nechají na pokoji.