7951488222_2fd3baedd7_kKuchyňská linka je středobodem každé domácnosti. Právě zde se vytváří kulinářské pochutiny, připravuje se jídlo na další dny, svačina do práce. Výběr vhodné kuchyňské linky by měla předcházet řádná a zároveň pečlivá příprava. Ze všeho nejdříve si musíte ujasnit, jaký tvar kuchyňské linky preferujete a jaký se bude do daného prostoru nejvíce hodit.

Správný tvar kuchyňské linky

Správný tvar kuchyňské linky usnadní pohyb vní a zjednoduší práci i ve více lidech. V malých panelákových bytech je těžké vymyslet něco jiného, než klasickou rovnou linku. V domě už můžete být kreativnější. Velmi populární jsou kuchyňské linky s pracovním ostrovem nebo linky do tvaru písmene U.

Výška kuchyňské linky

Výška kuchyňské linky se určuje v závislosti na vzrůst majitele. Dolní část je určená rozměrem nábytku, horní část si můžete poupravit podle sebe příslušným navrtáním. Pracovní pult se nejčastěji nachází ve výšce od 85 do 95 cm. Výška kuchyňské linky se určuje podle svírajícího tupého úhle mezi pracovní deskou avaší paží při práci. Hrana vrchních skříněk by neměla být výše než 210 cm. Ve své podstatě by neměla být tak vysoko, aby na ní majitel kuchyňské linky nedosáhl.

Osvětlení kuchyňské linky

Osvětlení kuchyňské linky je jednou z nejdůležitějších součástí vůbec a při tom jde o tolik opomíjenou záležitost. Osvětlení kuchyňské linky by mělo být dostatečné, o to více, pokud ji nemáte poblíž okna. Pro pohodlnou přípravu pokrmů se bez řádného světelného zdroje zkrátka neobejdete. Především se zaměřte na cílené světlo směřující na pracovní plochu. Určitě využijte i světla digestoře nad varnou deskou. Skvělou možností je i zářivka umístěna na spodní straně vrchních skříněk.