1385717968_f7b221c279_oV dětském pokoji neplatí obecná pravidla, jako je tomu v ostatních místnostech. Je to z toho důvodů, že se zde nabízejí mnohá řešení v kombinaci s unikátním nábytkem, podlahovou krytinou, výzdoubou, tapetami. Každý prvek by však měl nést trochu pohádkové fantazie, špetku dobrodružství a především harmonických barev povzbuzující hravost a kreativitu. V tomto článku si poukážeme jednotlivá doporučení pro klučičí a dívčí dětský pokoj.

Barevné kombinace pro holky

Zde nemusíme dlouhou vybírat. Všechny dívenky mají rády růžovou. Jde o líbeznou barvu jako stvořenou pro princezny. Oblíbenost této barvy se s některými dívkami nese až do pozdějšího vyššího věku. V případě, že nehodláte mít z dětského pokoje přímo růžové království, využijte vhodnou kombinaci s ostatními vhodnými barvami, jako je zelenkavá, fialová nebo žlutá. Rovněž můžete růžovou trochu ztlumit bílou, která je univerzální pro všechny typy barev.

Barevné kombinace pro kluky

Zde je také jasným favoritem barva modrá, která v chlapeckých pokojích dominuje. U věkově mladších chlapců volíme vždy světlejší odstíny. V pozdějším věku se můžeme pustit i do tmavších odstínů, tedy jen za předpokladu, že je jejich pokoj prostorný, jelikož tmavá opticky zmenšuje. V kombinaci je vhodná se zelenou, nebo bílou v námořnickém stylu. Rovněž je vhodná oranžová i žlutá.

Univerzální řešení pro pár

A co když máte holku a kluka, kteří sdílejí pokoj společně? V tom případě vsaďte na neutrální barvy jako je žlutá, fialová, oranžová. Skvělou kombinací je oranžová se žlutou. I fialová s modrou potěší oba páry. Pokud k tomu zvolíte moderní tapetu, máte vyhráno.