Stojíte před zdánlivě snadným úkolem, nebo je výběr vhodné kombinace barev do vašeho domova tvrdým oříškem? Odpovězte si raději na následující otázku. Dokážu efektivně sladit jednotlivé barvy a znám jejich psychologické dopady na lidské vnímání? Každý z nás má jiné představy o kráse, ovšem barvy mají svá pravidla, pokud se je naučíte dodržovat, vytvoříte si ideální atmosféru v kterémkoliv domě nebo bytě.

7951488222_2fd3baedd7_k

Barevná kombinace s ohledem na světlo

Světlo je důležitou součástí celého plánu. V případě, že ho do pokoje příliš nedopadá, použijte světlejší odstíny barev. Okenní stěna je vždy o několik tónů tmavší. Pokud máte malý pokoj, zvolte světlejší barvu než na ostatních stěnách a naopak.

10322816464_020f19eab5_b

Interiérové barevné kombinace do zavedeného konceptu

Mnohem náročnější variantou je zakomponování nových barev do již stávajícího konceptu. Zde musíte zohlednit nejen prostupnost světla a jeho intenzitu, ale i barvu podlahové krytiny, nábytku a dekorací nebo světel. Vyvarujte se však i pečlivému plánu při realizaci zcela nového interiéru. Zvolte si raději tři hlavní barvy a snažte se je dodržet u nákupu jak nábytku, tak dekorace.

10096276136_784f9a93b3_k

Barevný kruh

Barevný kruh je skvělou pomůckou pro všechny bez ohledu na zkušenosti. Dozvíte se, jaké barevné kombinace k sobě doopravdy jsou a kterým se je lepší vyhnout obloukem. Možná vás barevné kombinace mile překvapí a naleznete v něm svou novou inspiraci. Ušetřete si tak spoustu přemýšlení a času stráveným nad tápáním, které barevné kombinace jsou vhodné.

5027516478_4df939c735_b

Barevné kombinace pro náročné

Patříte k náročnějším lidem? Máte rádi neokázalé a unikátní stylové provedení? Můžete se rozhodnout pro výrazný akcent v podobě originálního ornamentu nebo hodně syté barvy. Buďte v tomto ohledu spíše opatrnější a raději si zvolte výrazný prvek jako dekoraci či doplněk. Vymalujte tak část jedné stěny výrazně sytou barvou a zbytek ponechte světlejší.