Pokud se u vás objevuje vlhké zdivo, může pomoci krémová injektáž zdiva. Je však potřeba nejprve zjistit příčiny vlhkosti, neboť tato metoda je určená pro zamezení vzlínající vlhkosti.

Kdy funguje krémová injektáž zdiva?

Důvodů, kdy se objevuje vlhká zeď, je velké množství. Aby metoda odstraňování byla účinná, je potřeba zjistit důvod vlhkosti. Je-li příčinou vzlínající voda, pak může pomoci právě krémová injektáž zdiva.

Vzlínající voda se objevuje v objektu, který není podsklepený, podlahy jsou umístěné nad úrovní terénu a objekt se nachází na relativně rovinatém pozemku. Krémová injektáž zdiva je tak ideální sanační metodou. Jsou li důvodem jiné příčiny, krémovou injektáž zdiva je potřeba kombinovat s dalšími sanačními opatřeními.

347-231227

Co používat na krémovou injektáž zdiva?

Na webu injektaz-zdiva-svepomoci.cz naleznete Systém AquaStop Cream®. Je vhodnou volbou pro krémovou injektáž zdiva pro zamezení vzlínající vlhkosti. Krémová injektáž zdiva tímto systémem je vhodná v případě, že vodorovná izolace chybí nebo již dožila. Díky tomu se objevuje vzlínající vlhkost ve zdivu.

AquaStop Cream® je forma injektážního krému na silanové bázi. Nachází se v něm více jak 80 % koncentrací aktivní látky. Ve zbývajícím obsahu se nacházejí aktivační přísady. Ty umožňují ještě snazší a účinnější průnik aktivní látky do pórů a i těch nejmenších kapilár nacházejících se v okolí vrtů. Díky tomu velmi snadno pronikne do hloubky jakéhokoli minerálního zdícího materiálu. Vytvoří se tak trvalá bariéra, která zamezí kapilárně vzlínající vlhkosti.

Krémová injektáž zdiva provedená tímto způsobem se šíří pomalu, ale jistě, kruhovým respektive válcovým šířením a díky tomu nasycuje všechny savé i méně savé zdící materiály. Je však potřeba dodržet doporučené vodorovné vrtání vrtů, vzdálenosti mezi vrty a doporučený průměrem vrtů. Silanový krém se ve vlhkém zdivu postupně rozpustí a snadno disperguje.