1432390_75409366Prach a jeho utírání je nezbytnou součástí každého domova. Neexistuje snad nikdo, kdo by se na prachovku či čistící přípravek těšil, ale co když vám prozradíme několik typů, jak výskyt prachu snížit a eliminovat ho na minimální možnou hranici?

Prach si domů nosíte

Málo kdo si to uvědomuje, ale největší část prachu si nosíme domu právě my. Sedí vám na botách, oblečení, ale dokonce se k vám dostane i otevřeným oknem. Je tedy jasné, že úplnému zabránění vniku prachu nelze zabránit, ale omezit ano. Pořiďte si rohožku a vždy ji používejte. Pokud je to možné, nechávejte boty za dveřmi nebo v těsné blízkosti vchodových dveří.

Příliš věcí dělá problém

Představte si každý předmět či plochu jako lapač prachu.Teď se podívejte jak vypadá váš byt nebo dům a spočítejte si kolik lapačů je zde zbytečných. Jakmile ubude těchto předmětů, automaticky se sníží i nároky na jejich údržbu. Využívejte boxy, zásuvky a přestaňte nechávat drobnosti na očích.

Kvalita vysavače

Ano, i kvalita vysavače má nedozírné následky na množství prachu v domácnosti. Ušetřit chce každý, ovšem ve většině případů to děláme i tam, kde se to z dlouhodobého hlediska nevyplácí. Kvalitní vysavač dokáže vysát daleko větší množství prachu než ten levný a zároveň nevypouští tolik mikroskopických částic nazpět. Moderní vysavače nabízejí i filtraci vzduchu, popřemýšlejte o nákupu nového zařízení.

Pamatujte na to, že prach je jen výtvorem lidského působení a špatných opatření. Buďte v tomto důslední a nebudete muset tak často prach utírat. Záleží to pouze na vás.