kvalitex-vyprodej_kolekce_2019-elegantnidum.cz (1)

Taky jste vždycky po zimě unavení, bez nálady, a i když začne konečně svítit slunce a vykukovat první sněženky na zahradě, nejraději byste se zavřeli doma? Za tohle může vyčerpání organismu po zimě, vstávání do tmy a možná i váš nedostatek spánku. Klasickou radou, jak se toho zbavit, je trávit víc času na vzduchu, jíst spoustu ovoce a zeleniny a pravidelně odpočívat.

Víte, v čem spíte?

Krom večerní psychohygieny, která zahrnuje i včasné vypnutí počítače, má na kvalitu spánku vliv i to, v jakém povlečení spíte. Umělá vlákna jsou sice skvělý vynález, ale v noci se pod nimi zapotíte, vaše pokožka nemůže dýchat a může se to projevit na její kvalitě.

Ideálním materiálem pro ložní prádlo je 100% bavlna. Pozor ale, není bavlna, jako bavlna. Možná jste v dobré víře už pár kousků nakoupili a teď řešíte, že se povlečení srazilo, barvy vybledly a celý povlak je už hodně sepraný. Řídit se jen cenovkou se nemusí vyplatit.

Pokud ale máte pocit, že na několik nových sad povlečení v top kvalitě nemáte peníze, začněte sledovat výprodeje ložního textilu. A to nejlépe z pohodlí domova, na e-shopech, jako je například jihočeská firma Kvalitex. Ta se specializuje na povlečení ze 100% bavlny a navíc povlečení vyrábí v ČR.

Hladká bavlna, krep nebo flanel?

V letošním výprodeji kolekcí Kvalitexu najdete povlečení saténové, krepové, flanelové i z hladké bavlny. Možná vás to překvapí, ale všechny zmíněné materiály mají jako základ 100% bavlnu, jen v jiné úpravě. Záleží tedy jen na vás, jaký povrch vám vyhovuje. Jestli pohodlný a spíš teplejší flanel, luxusní bavlněný satén, nebo nemačkavý krep.

Pestrá paleta vzorů vám umožní měnit atmosféru ložnice podle vaší aktuální nálady a díky výprodejům se nemusíte bát o průvan v peněžence. Udělejte si radost ještě dřív, než přijde první jarní den.