Když pořizujeme zastínění do interiéru, nabízí se nám hned několik možností hliníkové a dřevěné žaluzie patří mezi nejrozšířenější, ale efektivní alternativou mohou být také látkové rolety.

Látkové rolety jsou lehce ovladatelné a praktické a navíc dokáží zpříjemnit vzhled interiéru.

Různé barevné varianty a vzory 

Žádný jiný typ zastínění nenabídne tolik vzhledových variant jako právě látkové rolety. Existují desítky barevných odstínů, díky kterým dokonale dokonale sladíte interiér. Látkové rolety vynikají nejen různými barvami, ale také nevšedními moderními vzory, což může z vašeho pokoje vytvořit jedinečné místo. 

Látkové rolety den a noc

Asi tím nejlepším důvodem pro pořízení látkových rolet je možnost „den a noc“. Jak už název napovídá, nesporná výhoda látkových rolet spočívá v jejich rozdílném používané během dne a během dne noci. Látkové rolety „den a noc“ oceňují především lidé pracující na směny nebo rodiny s dětmi. 

Látkové rolety „den a noc“ jsou částečně žaluziemi. Tato kombinace umožňuje zastínění do úplného šera i během dne, ale také dokáže vytvořit jemný stín bránící vstupu horka do místnosti. 

bydleni

Nadčasový styl

Látkové rolety reprezentují nadčasový styl, který nemá tendenci se příliš rychle pohybovat v „trendu“. Při správné volbě látky mají římské rolety výhodu dlouhé a stylové životnosti. 

 

Díky široké škále látek a stylových možností, které máte k dispozici, jsou vhodné pro jakýkoli domov, od průmyslového nebo minimalistického domova až po tradiční, venkovský nebo některý z moderních stylů. 

Ovládání světla

Ačkoli standardní látkové rolety nenabízejí úplně stejnou úroveň ovládání světla jako žaluzie, látka funguje natolik efektivně, aby blokovala nebo propouštěla světlo.

Protože jsou vyrobeny z jednoho celého kusu látky, nemají žádné mezery pro filtrování světla, když je opravdu potřebujete úplně zablokovat.