1353242_82511996O tom, že mají barvy psychologický dopad na naše pocity nemusíme snad nikoho přesvědčovat. Pokud si působení jednotlivých barev podmaníte ve svůj prospěch, budete se doma cítit příjemněji, stanete se výkonnější ve své pracovně a zároveň získáte efektivní afrodiziakum do svých červených komnat.

Barvy do obývacího pokoje

Obývací pokoj je srdcem celé domácnosti a to především z toho důvodu, že je ve většině případů propojen s kuchyní. Použijte zde světlejší barvy a získejte tak opticky vzdušnější prostor. V případě, že disponujete velkým obývákem, zvolte tmavší odstín pro útulnější vzhled. Vyvarujte se však ostrých a rušivých barev.

Barvy do ložnice

Ložnice slouží k odpočinku i k intimním partnerským chvilkám. Proto je nutné zvolit umírněnější tóny barev v příjemném nádechu. Stejně tak jako v obývacím pokoji se vyvarujte ostrým odstínům, jinak se v barvách meze nekladou, výběr je vždy individuální záležitostí. Obecně se nedoporučují spektrum slunečních barev, jako je oranžová, červená nebo žlutá.

Barvy do kuchyně

Pokud máte kuchyň oddělenou od ostatních pokojů, vždy se snažte sladit barvu s typem kuchyňské linky. Například do aktuálně moderní Venge barvy se hodí krémová. Ve své podstatě se zde vaší fantazii žádné meze nekladou. Pozor si dejte na světlé odstíny modré a zelené, které nepodporují trávení a působí chladně.

Barvy do koupelny

Koupelna je skvělou místností pro vyniknutí vaší kreativity. Sladit koupelnový nábytek, obklady, dlažbu a barvu malířského nátěru je výzvou pro každého majitele takového prostoru. Pokud nechcete udělat chybu, vyvarujte se tmavých odstínů, přece jen jde o menší prostor a tmavá opticky zmenšuje.