1358730_58944510Mravenci sice patří mezi nepatrné zástupce přírodního ekosystému, jakmile se však zabydlí v našem domácím prostředí, je třeba jim vyhlásit válku. Tito malý tvorové si příliš nevybírají, pochutnají si jak na sladkém, tak i uzeninách. Kdo by se snad chtěl pokusit veškeré pokrmy ukrývat ihned pochopí, že jde o zbytečný pokus, mravenci zkrátka jen tak neodejdou, co však na ně platí a jaké postupy se doporučují?

Mravenci se nezajímají jen o stravu

Strava lidí je pro mravence vítaným zpestřením, nejde však o primární cíl jejich stěhování do našeho bezprostředního okolí. Do domů se stěhují z kraje jara a na podzim, jelikož vyhledávají teplé prostředí pro své vajíčka. Ve většině případů se ukrývají ve skulinách zdí a pod podlahou. Pokud potraviny schováváte ve spižírně, určitě je naleznete i tam. Stejně jako člověk chodí pro potravu do lednice, oni mají své hlavní tahy právě do těchto míst.

Jak se tedy mravenců zbavit?

Ze všeho nejdříve je nutné zjistit, kde mají hnízdo, stačí sledovat jejich pohyb, který má jasná pravidla ve vytyčených cestách. Nejdůležitější je se zbavit královny, která v hnízdu přečkává. Můžete využít chemických prostředků nebo kypřícího prášku, který nasypete kolem hnízda i na všechny cesty vedoucí k němu. Mravenci mají velmi silně vyvinutý čich, proto se snažte dbát na zvýšenou hygienu a všechny potraviny ukrýt a dokonce i zametat či vysávat podlahu. Skvělým pomocníkem je octová voda, tou vytírejte podlahu a mravencům tak celý pobyt znepříjemníte.

Obecně se doporučuje použít a vyzkoušet všechny dostupné prostředky k vyhnání a teprve až na posledním místě se rozhodnout pro insekticidy