Každý majitel pozemku, ať už na něm pěstuje užitkové plodiny, nebo si zvelebuje okrasnou zahradu, řeší v teplých měsících způsob, jak nejsnáze, nejlevněji a přitom dostatečně zavlažovat. Není divu, bez vody se daří jen několika rostlinám, ty ostatní vyžadují denní zalití, nebo alespoň zalití každý druhý den.

Proto vám jistě přijdou vhod dostatečně objemné nádrže na kapaliny. Vybírat můžete typy od 210l až po 5000l. Hodí se jak na dešťovou, tak pitnou vodu. Zvolit lze nádoby otevřené, uzavřené, samotnou kapitolou jsou pak podzemní nádrže na vodu nebo IBC kontejnery.

Nádoby pro převoz vody i její přímé zachytávání na pozemku

Jestliže máte pozemek, kde není možnost zachytávat dešťovou vodu z okapu, budete chtít zřejmě vodu přivézt z domova. Pro tento účel se výborně hodí menší nádoby. Kupříkladu 300 l nádrž se pohodlně převáží, i přesto zajistí dostatek závlahy pro zeleninu či ovoce na poli.

Jestliže můžete využít střechy a okapu, z nichž se nádoba na kapalinu naplní, volte větší nádobu, zvláště, je-li chalupa či chata větší. Nádoby můžete vybírat i dle toho, chcete-li je mít otevřeny ve vrchní části, abyste v nich pohodlně nabrali vodu s konví, ale přitom je uzavírat víkem. Víko ochrání vodu před znečištěním pylem, trávou, prachem, listím a dalšími nečistotami.

Zachytávejte splaškovou vodu

Dalším vybavením, o které je dobré svoji nemovitost vybavit, je podzemní nádrž na vodu. Pojme velké množství kapalin, její montáž je skutečně snadná, stačí připravit jámu, do níž na dno nasypete štěrk a písek, aby se nádrž mohla usadit. Je samonosná, není nutné betonovat základy, do pořízení si nádrže nebudete muset investovat žádné další peníze. Nádrže se dají umístit i nad úroveň zemského povrchu.

Všechny zmiňované nádoby ať už menší, objemné, IBC kontejnery, jímky a další užitečné zboží, najdete na stránkách ABstore.cz. Určitě vás potěší doprava zdarma po celé ČR na všechno, co si objednáte. Školy, školky, státní organizace i obce mohou využít platbu přes fakturu, příjemná je i možnost objednávat po telefonu. Sdělíte-li e-shopu svou poptávku, rád pro vás připraví výhodnou cenovou nabídku.

Nakupte už nyní pro svou zahradu nádrže na kapaliny a těšte se ze zavlažování, aniž byste museli používat placenou vodu z řádu.