1446198_87919867Pokud hledáte způsob, jak ušetřit za teplo nebo hledáte hlavní úniky tohoto cenného zdroje navyšující komfort bydlení, tak se zaměřte na střechu. Právě tato oblast je na druhém místě ihned po fasádě nejdůležitějším faktorem ovlivňující tepelné ztráty. Právě z těchto důvodů je nutné věnovat zateplení fasády maximální pozornost, čímž váš rozpočet ušetří nemalou částku finančních prostředků. Pojďme se podívat na moderní řešení zateplení fasády kamennou vlnou.

Izolace z kamenné vlny

Izolace z kamenné vlny dokáže vytvořit optimální podmínky jak pro letní, tak i zimní funkčnost zateplení. Díky tomu vytvoříte ideální podmínky pro vytvoření podkrovního bydlení. Kamenná vlna oplývá senzačními tepelně izolačními vlastnostmi, které v letních měsících zajišťují, že se podkrovní prostory nepřehřívají a v zimě naopak. Zároveň dokonale tlumí hluk a je nehořlavá.

Jak na zateplení fasády

  • Změřte si prostor mezi krokvemi a jednotlivé dílce do tohoto místa vtlačte. Nikde nesmí vzniknout žádná mezera.
  • Jejich pružnost je navrátí do původního rozměru a dokonale vyplní všechny místa.
  • Z interiérového pohledu po té přes první vrstvu natáhneme parozábranu a přicvakáme
  • Následně si připravte sádrokartonový rošt z tradičních profilů, které pro zamezení tvorby tepelných mostů vyplňre vlnou. Pak nic nebrání vytvořit druhou vrstvu a nakonec zaklopit sádrokartonové desky.

Pokud stále hledáte ekonomicky výhodné řešení zateplení střechy, může se právě kamenná vlna stát vaším favoritem. Její aplikace je čistá a zvládne jí i středně zručný domácí kutil. Jedná se o nejmodernější zateplení střechy a způsob, jak dosáhnout snížení výdajů za energie.