1443259_82052611Máte také rádi rajská jablka? Šťavnaté plody ovoce, které jsou mylně řazeny do zeleniny a ne jinak tomu je i na váhách v obchodních řetězcích? Ať už tyto červené zdravím nabité plody zařazujeme kamkoliv, můžete si je klidně vypěstovat i na svém balkóně. Existuje jen několik málo pravidel pro úspěšné pěstování a díky nízké náročnosti na údržbu si je může dovolit opravdu každý.

Jak pěstovat rajčata na balkóně – hnojivo

Pěstování rajčat na balkóně podléhá téměř totožným pravidlům, jako je tomu u klasického záhonového pěstování. S výsadbou nikterak neotálíme a do samozavlažovacího květináče je připravíme již v květnu. Nejdůležitějším faktorem ovlivňující kvalitu rajčat je hnojivo, dostatek vzduchu a vláhy.

Pěstování rajčat na balkóně – pravidla

Především si sežeňte samozavlažovací květináč, cihly nebo drcené tašky. V květináči vytvořte několik otvorů, aby byla půda řádně provzdušněná. Na samé dno položte drcené tašky nebo cihly a sazenice rajčat usazujte tak, aby kořeny dosáhly na dno květináče. Substrát nepodceňujte a použijte kvalitní ze zahrádky nebo kupovaný a zasypte rajčata až po první odstraněné listy na lodyze. Rostlinky dávejte více od sebe ať si navzájem nestíní a na závěr překryjte polyetylénem. Rajčata dejte k nejslunnější zdi.

Jak rajčata hnojit

Optimální růst rajčat se bez kvalitního hnojiva neobejde. Pokuste se najít ty nejkvalitnější přírodní hnojiva a dávat je jednak do substrátu přímo k rostlině a rovněž také do vody ve spodní nádobě. Rajčata nezapomínejte dostatečně zalévat, sami uvidíte, že pěstování rajčat na balkóně není vůbec těžké.