Snowy FrontyardJe sice pravda, že se v zimě nemusíme o zahrádku takřka vůbec starat až na pravidelný úklid sněhu. To však neznamená, že bychom měli podceňovat přípravu na ní. Zima nám ťuká na okno a je jen otázkou času, kdy se usadí i na vašem pozemku. Před příchodem zimy je nutné udělat několik opatření.

Jak je to s odpadem na zahrádce

Nejefektivnější pomocník v této oblasti se nazývá drtič. Jde o ideálního partnera zvláště v podzimních měsících, kdy je potřeba se zbavit dřevěnného odpadu z celé zahrádky. Ať už jde o větve nebo větší kusy dřevin, drtič si s nimi hravě poradí. Výsledný nadrcený materiál je skvělým základem pro kompost. Pokud si zakoupíte kvalitní drtič, výsledný produkt nebude větší než 35 mm. Nejen že se tak zbavíte přebytečného materiálu, ale rovněž si vytvoříte skvělou směs pro hnojení.

Spadané listí

Když už jsme u té techniky, určitě si pořiďte foukač listí. Tedy za předpokladu, že máte na pozemku stromy. Takový statný ořech dokáže vytvořit ohromnou zásobu lupenů. Úklid spadaného listí se tak stává pravidelnou úklidovou aktivitou mnoha majitelů domů s přilehlým pozemkem. Kvalitní foukače můžete využít i jako vysavače nebo pomocníky při úklidu prvního sněhu.

Nezapomeňte zazimovat sekačku

Nejdříve vypusťte nádrž, která musí být po celou dobu zimních měsíců prázdná. Zkontrolujte stav oleje, případně dolijte. Sekačku nezapomeňte po posledním sečení důkladně očistit, především pak chladící žebra a okolí výfuku, čímž zamezíte případnému vzplanutí.