1435087_61388055Také se vám líbí americké filmy, kde se majitelé domů doslova předhánějí v tom, kdo že bude mít nejhezčí trávník v celém předměstí? Pokud jste si i vy zakoupili nový pozemek a máte zájem o úhledný pažit, musíte se ho nejdříve naučit správně sázet a pečovat o něj, jinak vám bude spíše na obtíž než pro radost.

Někdo by mohl říci, že stačí trochu hráběma prorýpnou půdu, vysypat semínko jako když se dává slepicím a vše ostatní nechat na přírodě. Věřte, že tak snadné to mít nebudete.

Příprava půdy na trávník

Nejdříve je důležité si správně připravit půdu a to řádným zkypřením. Opravdu nebude stačit pouhé prorýpnutí hráběmi. Kypření musí proběhnout až do hloubky 25 centimetrů. Pokuste se půdu zbavit všech kořínků a plevelu, také nezapomeňte odstranit všechny kameny. Nejlepší půda pro trávník je propustná a písčitá, jen tak bude moct tráva optimálně dýchat. Následně srovnejte celou plochu do roviny a do vrchní 5 centimetrové vrstvy zapravte vhodné hnojivo.

Jak sejeme trávník

Na jeden metr čtvereční použijte cca 25 g osiva. Jakmile celou plochu osejete, připravte si válec, kterým požadovanou půdu srovnáte do roviny. Můžete prakticky použít jakýkoliv způsob, kterým půdu udusáte. Ihned po uválcování plochu pokropte vodou. Dávejte si pozor, první zálivka by měla být velice opatrná, jen tak zajistíte, že se trávník dobře ujme. Naprosto nejideálnější podmínky pro osetí trávníku je konec léta nebo začátek podzimu. Zem musí být prohřátá nikoliv studená a promrzlá. Elektrickou kosu si připravte jakmile trávník doroste do 12 centimetrů. Sečení si nastavte na 5 centimetrů.