1422281_50904674Stala se vám menší nehoda a váš koberec se setkal s nepříjemnou událostí? Ať už jde o barvu, zašlapanou žvýkačku, mastné skvrny nebo dokonce víno, vždy existuje řešení. Především zachovejte chladnou hlavu a na místo toho využijte našich účinných rad.

Jak vyčistit barvu z koberce

Odstranění barvy z koberce není snadnou záležitostí. V malířských barvách se velmi často nacházejí akrylátové složky. Pokud vám tedy na koberec kápne barva, nezbavíte se jí, pokud nepoužijete náš návod. Na bílý koberec vyzkoušejte agresivní čističe jako je lak na nehty, debonder nebo Locitte 7200. Na barevný koberec buďte opatrní a požijte raději jen ocet. Účinek popřípadě zesilte přidáním soli.

Jak vyčistit koberec od žvýkačky

Na žvýkačku funguje jeden skvělý trik a to zmrazení. Tím se sníží její lepivost na minimum. Aplikace se provádí za pomocí speciálního spreje, dá se pořídit za 130 Kč. Ihned po nastříkání žvýkačku velmi snadno z koberce odstraníte.

Jak vyčistit skvrny od kečupu

I když je skvrna od kečupu velkou nepříjemností, její odstranění není žádnou vědou. Na okamžité vyčištění použijte obyčejný prací prášek, vanish na koberce nebo sůl se studenou vodou. Uvidíte sami, že jsou mnohem horší skvrny.

Jak vyčistit skvrnu od vína

Na tento problém existuje osvědčený způsob. Nejdříve místo posypte na deset minut solí a následně sůl vysajte. Pak použijte navlhčený hadr a skvrnu vydrhněte. Celý postup opakujte, dokud skvrna úplně nezmizí. Před samotnou aplikací si celý postup vyzkoušejte v místech, kde není koberec na očích, třeba pod komodou. Nikdy nevíte, jak bude barva koberce se solí reagovat.