V oblasti tepelných čerpadel se neustále něco děje a vyvíjí. Jednotliví výrobci se předhánějí, kdo vyrobí tepelné čerpadlo s těmi nejlepšími parametry. Novinkou pro rok 2016 je tepelné čerpadlo od značky ENBRA a mezi nejoblíbenější stále patří švédská tepelná čerpadla. Jaká jsou, se dočtete v našem článku.

352-231207

Tepelná čerpadla ENBRA

Tepelná čerpadla ENBRA se umístila na prvním místě v prestižní soutěži TOP Energie 2016, kterou každoročně pořádá vydavatelství Net Press Media. Tato soutěž se pořádá u příležitosti oborového veletrhu topenářské techniky Infotherma. Konkrétně zvítězilo tepelná čerpadlo ENBRA i-SHAWK, a to v kategorii Smysluplné využívání obnovitelných zdrojů.

Jednalo se o čtvrtý ročník TOP Energie 2016 a do soutěže se mohli přihlásit výrobky, technologie a služby z oblasti vytápění, úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů energie. O výherci rozhodli čtenáři webu o energeticky úsporném bydlení Eniby.cz.

Tepelné čerpadlo ENBRA i-SHAWK se řadí mezi generaci kvalitních zařízení vyvinutých a vyráběných v severní Itálii a nabízejí úsporný provoz, vysoký komfort ovládání, možnost hygienického ohřevu teplé vody a také myslí na estetická design vnitřní jednotky, která se může zařadit bez problémů do interiéru.

ENBRA i-SHAWK splňuje náročné podmínky energetické třídy A++ pro nízkoteplotní aplikace. Zákazníkům se nabízí výběr modelové řady o výkonu od 6 do 15 kW a k dispozici jsou také v provedení s integrovaným zásobníkem teplé vody.

Tepelné čerpadlo ENBRA je možné komfortně ovládat za pomocí dotykového displeje nebo je obsluhovat na dálku přes internet.

344-221223

Kvalita = Švédsko

Už několik desítek let jsou švédská tepelná čerpadla známkou kvality a špičkového produktu. Zajistí vysoce úsporné vytápění, ohřev vody, větrání i chlazení, to vše s ohledem na životní prostředí.

Takový čerpadla nabízí svým zákazníkům švédská firma NIBE, jejíž tepelná čerpadla se vyznačují srozumitelným ovládáním, atraktivním designem a spolehlivým provozem. Díky nabízejícím parametrům se tepelná čerpadla této značky pravidelně objevují na předních příčkách světových soutěží.

Jedno takové ocenění získalo tepelné čerpadlo vzduch – voda NIBE F2120 cenu GRAND PRIX 2016. Tuto cenu získal v rámci největšího veletrhu vytápění FOR THERM, který je součástí stavebního veletrhu FOR ARCH.

Tepelné čerpadlo systému vzduch-voda NIBE F2120 se řadí do energetické třídy A+++ a disponuje vysoce nadstandardním sezónním topným faktorem (SCOP) vyšším než 5. Svým majitelům tak sníží náklady až o 80 %.

347-231227

Tepelné čerpadlo má funkce chlazení, ale také má netradičně nízkou hladinu hluku, a to i při maximálním výkonu.

  • vysoký efektivní provoz až do venkovní teploty – 25 stupňů Celsia
  • velmi vysoká výstupní teplota až 65 stupňů Celsia dosažitelná pouze provozem kompresoru
  • kompresor s řízeným výkonem, který se vždy přizpůsobí aktuální potřebě tepla, díky tomu maximálně optimalizuje provozní náklady

Tepelné čerpadlo NIBE F2120 se vyrábí ve čtyřech výkonových variantách – 8, 12, 16 a 20 kW.