Nervózně bušíte do klávesnice notebooku, a ne, a ne napsat bez chyby požadovaný text. Klávesnice jako by si dělala, co chce. Klávesy se nezvedají do původní polohy tak, jak by měly. Na obrazovce vám naskakují jiné znaky, než které mačkáte. Zlobíte se, protože se vám nedaří dokončit práci, stále musíte něco opravovat a je to nekonečný boj.
Každodenní používání dá klávesnici zabrat
Stal se vám někdy výše popsaný případ? Bojovali jste někdy s klávesnicí vlastního notebooku jako s nepřítelem? Pokud ano, určitě víte, o čem je řeč. Ztrácíte spoustu času prací, kterou byste za jiných okolností měli hotovou velice rychle. Klávesnice vám zároveň tímto způsobem signalizuje, že už má dobu své největší slávy dávno za sebou. Je na čase přemýšlet o její výměně. Žádná součástka totiž nevydrží věčně. Musíte počítat s tím, že klávesnice k notebooku má také jenom omezenou životnost. Co to způsobuje? Pravidelné každodenní užívání samozřejmě dává klávesnici pořádně zabrat i v případě, že je sebeodolnější.
Poškodit se může i displej
Časem se objevují ve zvýšené míře různé defekty. Minimálně se třeba pořádně ošoupou potisky kláves a vy máte problém se souvislým psaním textu. Málokdo dnes dokáže psát všemi deseti na klávesnici, aniž by na ni musel koukat a nedělá přitom chyby. Ošoupané klávesy, ze kterých musíte luštit, jaký znak stisknout, jsou proto docela velkým problémem. Někdy může dokonce dojít k ulomení klávesy. I pár kapek tekutiny vylitých do klávesnice může způsobit potíže. I když třeba tekutina uschne, časem začnou klávesy zlobit. Pokud se vám ale nešťastnou náhodou podaří polít celý notebook, nejspíše nepostačí jenom výměna klávesnice, budete potřebovat i nové displeje pro notebook. Naštěstí není problém je sehnat a zajistit si jejich výměnu u odborníků.