1056073_37357610Pračka patří k nepostradatelným pomocníků v každé domácnosti. Mnoho lidí si stěžuje na nekvalitu jednotlivých modelů, především pak s ohledem na jejich životnost. Pračku nestačí jen koupit a spoléhat na moderní design a populární značku. Pokud chcete aby vám dobře sloužila, pečujte o ní.

Jak vyčistit pračku octem

Ptáte se jak vyčistit pračku octem? Ocet v dnešní době nalezneme snad v každé domácnosti . V drtivé většině případů ho používáme do vaření a k dochucování jídel. Ocet je však skvělým pomocníkem při domácím úklidu. Můžete se buď rozhodnout pro nákup drahých speciálních prostředků na čištění bubnu, nebo použít ocet. Do pračky vložte starý hadr, který bude sloužit jako zachytávač nečistot a k praní přidejte hrnek octa. Zbavíte se tak usazeného vodního kamene.

Jak vyčisit pračku jedlou sodou

Jedlá soda je všestranným pomocníkem. Pomáhá a pečuje o naše zdraví, dokáže udržet barvu zeleniny při vaření, vybělí zuby nebo také pomůže vaší pračce. Stačí jen půl hrnku a krátký prací program bez prádla. Pračka se tak zbaví zápachu, odmastí se a vyčistí od všech usazenin.

Jak vyčistit pračku od plísně

Plíseň v pračce vzniká nedostatečným větráním prostor a žádné údržbě. Pokud máte plíseň v pračce, použijte krystalickou sodu a zapněte ji na 90°C. Po té do pračky nalijte hrnek octa a opět zapněte na 90°C. Můžete použít i SAVO proti plísním. Vhodné je rozebrat přívodní hadice a pročistit je od usazenin.

Jak vyčistit filtr od pračky

Filtr od pračky by se měl čistit tak 2x ročně. Postup je vysvětlený v každém návodu pračky. Pokud pračku používáte denně, je vhodné o čištění filtru přemýšlet každý měsíc.